Колектив кафедри та факультету сумує з приводу передчасної смерті професора Юлії Обертрайс (Julia Obertreis)

З глибоким сумом повідомляємо, що через важку хворобу передчасно відійшла
у вічність Юлія Обертрайс (Julia Obertreis), професор кафедри сучасної та
східноєвропейської історії Університету імені Фрідріха-Александра міст
Ерлангена-Нюрнберга.

Колектив історичного факультету і кафедри історії України, зокрема, висловлює щирі співчуття родині професора Юлії Обертрайс, друзям, колегам, колективу кафедри сучасної та східноєвропейської історії та всій академічній спільності Університету імені Фрідріха-Александра міст Ерлангена-Нюрнберга.

Професор Юлія Обертрайс багато років співпрацювала з історичним факультетом Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. У
вересні 2003 р. вона вперше приїхала до нашого факультету задля участі в
конференції «Історія повсякденності та культурна історія Німеччини та
Радянського Союзу. 1920 – 1950-ті роки». Згодом Юлія Обертрайс кілька разів
(у 2005, 2006, 2018 рр.) читала лекції на історичному факультеті. У вересні 2019 р. вона очолила групу студентів та викладачів Університету імені Фрідріха-Александра Ерлангена-Нюрнберга, яка відвідала наш факультет.

Професор Юлія Обертрайс кілька разів публікавала наукові статті у виданнях історичного факультету, була науковим консультантом кількох проєктів та рецензентом книг (У пошуках обличчя міста: Практики саморепрезентації багатонаціональних міст в індустріальну і постіндустріальну добу / ред. В. Кравченко та С. Посохов. Харків, 2021). Завдяки її підтримці кілька викладачів нашого факультету відвідали Університету імені Фрідріха-Александра за Програмою Erasmus+ та деякими іншими.

З початком війни професор Юлія Обертрайс чимало зробила для привертання уваги європейської громадськості до проблем нашого університету. Вона стала ініціатором українсько-німецького колоквіуму «Історіописання у часи війни та вигнання». Колоквіум став місцем презентації сучасних досліджень українських (передовсім харківських) істориків. У нас було чимало планів подальшого співробітництва…

Пам’ять про Юлію Обертрайс назавжди збережеться в наших серцях.