Студенти кафедри взяли участь у Літній архівній школі

Протягом 5-9 липня відбулася Літня архівна онлайн-школа, серед організаторів якої — Центр досліджень визвольного руху, історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка та галузевий архів Служби Безпеки України. Метою школи було ознайомити учасників з таємницями режимних архівів, історій про агентів спецслужб, справ на репресованих митців українського авангарду, а також навчити учасників робити власні архівні розслідування.

Загалом було подано понад 200 заявок, серед яких було відібрано 40 учасників. Одразу двоє представників кафедри пройшли відбір і взяли участь у роботі школи — студент 3 курсу Святослав Чегринець і випускниця бакалаврської програми кафедри Влада Сабадаш (науковий керівник ст. викладач Є. Ю. Захарченко).

Учасники відвідали 10 теоретичних та практичних занять від провідних істориків, архівістів та медійників, що передбачали ознайомлення з особливостями роботи з документами, що зберігаються в ГДА СБУ, ЦДАГО, ЦДАМЛМ України, а також у чеських архівах. Окрім цього, літня школа передбачала групову роботу за тематичними інтересами в межах реалізації власних мікродосліджень. Задля інтерактиву організаторами школи було застосовано сервіси Jamboard та Kahoot, а представлення учасниками домашнього завдання відбувалося у форматі «печа-куча». Дослідження проводились у рамках проекту «Українські митці 1920-х у фокусі радянських спецслужб».

З програмою можна ознайомитися за посиланням.

Вітаємо наших студентів та бажаємо їм подальших успіхів!