Міжнародна наукова конференція «Україна і Польща: 100 років співробітництва (до річниці Варшавської угоди)», 21 квітня 2020 р.

Кафедра історії України історичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Харкові запрошує дослідників взяти участь у
Міжнародній науковій конференції «Україна і Польща: 100 років співробітництва (до річниці Варшавської угоди)», яка відбудеться 21 квітня 2020 р.

Організатори пропонують обговорити проблеми міждержавного /міжнаціонального співіснування/співробітництва України та Польщі у широкій історичній перспективі. Тематика конференції охоплює широке проблемне поле. Які політичні сили Польщі та України намагалися розбудувати власні державні проекти на початку ХХ ст.? Якими були цінності та практики агентів національного будівництва? Як за оцінками сучасників тогочасних подій та науковців Варшавська угода вплинула на баланс сил у Східній Європі у першій половині ХХ ст.? Яке місце займає українсько-польська угода 1920 р. у сучасній історичній пам’яті та національному наративі обох країн?

Роботу конференції буде організовано в межах таких тематичних панелей:

  • Україна та Польща у 1920 р.: міжнародні відносини та баланс сил у Східній Європі;
  • Польща та Україна у революційну добу: протистояння зовнішній агресії;
  • Варшавська угода 1920 р.: політична апологія та критика сучасників;
  • Образ Варшавської угоди 1920 р. в історіографії, історичній політиці та пам’яті України і Польщі.

Організатори запрошують науковців подавати заявки для участі. Заявка має бути заповнена через електронну форму і містити коротке CV, тему та анотацію доповіді (до 500 слів). Останній термін прийому заявок – 15 березня 2020 р. Результати розгляду заявок оргкомітет повідомить до 23 березня 2020 р.
Робочі мови: українська, польська, англійська.
Проїзд та перебування в Харкові за рахунок учасників.
Участь у конференції безкоштовна.

Офіційний інформлист українською, польською та англійською мовами.

З організаційних питань просимо звертатися до Євгена Захарченка, ст. викладача кафедри історії України (ye.zakharchenko@karazin.ua, тел. +38(057)-707-52-42) або керівника Українсько-Польського центру Тетяни Біткової (poland@karazin.ua, tel. +38(050)-964-92-81)

Наші контакти:
Кафедра історії України Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Майдан Свободи 4, ауд. 5-50, Харків 61022, Україна,
Website: www.histukr.karazin.ua
Українсько-Польський академічний центр науки та культури університету. Майдан Свободи 6, ауд. 273, Харків 61022Б Україна

Організатори: Кафедра історії України та Українсько-польський академічний центр науки і культури Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Історичний факультет Університету імені Адама Міцкевича в Познані та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету.

За підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Харкові.