Випускники

Щороку кафедра випускає 10-18 студентів освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” та “магістр”. Випускники кафедри, успішно захистивши свої дипломні роботи, продовжують наукові студії в Каразінському університеті або інших закладах, зокрема Європейського союзу або реалізують себе як вдалі професіонали у різних сферах гуманітаристики, держслужби, медіа тощо.

Боженко Анастасія

Випускниця 2015 року.

У 2019 р. захистила дисертацію на здобуття ступеню кандидата історичних наук на тему: «Формування міського способу життя у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. (на матеріалах м. Харкова). Працює на кафедрі українознавства філософського факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна на посаді старшого лаборанта з вищою освітою. Наукові інтереси: історія України, міська історія, урбаністика.

Тетяна Бородіна

Випускниця бакалаврату 2015 р.

Здобула ступінь магістра історії (спеціалізація «Юдаїка») у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», зараз – аспірантка Докторської школи Національного університету «Києво-Могилянська академія», наукова співробітниця Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, експерт з акредитації освітніх програм (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти).
Співупорядниця (разом з Наталею Риндюк) навчального посібника для учнів ліцеїв «Сторінки єврейської історії України». Київ, Дух і Літера, 2018; наукова редакторка українських перекладів досліджень з історії Голокосту: (разом з Ігорем Винокуровим та Анатолієм Подольським) Іван-Павло Химка, «Українсько-єврейські взаємини: від історії до пам’яті». Київ, Дух і Літера, 2019; (разом з Михайлом Тяглим) Доріс Л. Берґен, «Війна і геноцид. Коротка історія Голокосту». Київ, Дух і Літера, 2021.
Стажувалася в Єврейському університеті в Єрусалимі (2016), учасниця семінару «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» (Берлін, 2016), учасниця III Літньої школи з вивчення історії Голокосту в Україні (Київ, 2018), випускниця Genocide and Human Rights University Program (Торонто, 2019).
Наукові інтереси: історія Голокосту, студії з вивчення геноцидів, українсько-єврейські взаємини в першій половині XX ст.

Оксана Бухало

Випускниця 2015 року.

Web-дизайнер в компанії «+Object». Розробка для подальшого використання фірмового стилю в компанії. Створення загального дизайну сайту, верстка каталогів, презентацій та інше.

Владислав Волинський

Випускник 2015 року.

Приватний генеалог, дослідник сімейної історії; інтернет-маркетолог. Займається вивченням родоводів для людей зі всього світу. Допомогає їм знайти відомості про своїх предків та дізнатися більше про покоління, що жили 200 – 300 років тому. Створює генеалогічні древа та пише книги про історію сім’ї. Дає змогу відшукати та передавати нащадкам інформацію про минуле свого роду. Окрім генеалогічних досліджень, займається розвитком веб-сайтів та спільнот в соціальних мережах.

Павло Єремєєв

Випускник 2011 року.

Кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії Східної Європи історичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна. Автор 56 наукових праць, в тому числі однієї монографії. Член Міжнародної асоціації гуманітаріїв, лауреат медалі Івана Франка Національної академії наук України та Малої академії наук України «За особистий внесок у розвиток науки та освіти» (2016), академічного гранту фонду імені Ковальських (2017), дослідницького гранту Канадського інституту українських студій Альбертського університету (2017). Дослідження Павла Єремєєва стосуються історії релігії, соціальної історії, історіографії.

Катерина Єремєєва

Випускниця 2013 року.

Кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та мовознавства Українського державного університету залізничного транспорту. Автор 39 наукових праць, в тому числі однієї монографії. Лауреат премії імені Ковальських у галузі українознавства (історія) (2009) та премії фундації імені Олега Ольжича (2010), академічного гранту фонду імені Ковальських (2017), дослідницького гранту Канадського інституту українських студій Альбертського університету (2017). Дослідження Катерини Єремєєвої стосуються історії радянського суспільства, радянської преси та гумору, кількісним методам в історичних дослідженнях.

Сергій Жидков

Випускник 2018 року.

Головний консультант апарату Верховної Ради України.

У студентські роки був головою Студентського наукового товариства історичного факультету 2015-2017 років, переможець ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії України.

Олег Коваленко

Випускник 2018 року.

Редактор стрічки новин інформаційного порталу MyKharkov.info. Журналіст інфопорталу My-Kiev.com. Автор статей онлайн-проекту «Вперше».

Віктор Немченко

Випускник 2018 року.

Менеджер проєктів Освітнього проекту «На Урок»; організатор та автор вебінарів, спікер конференцій, автор курсів для вчителів. Досвід роботи у ТОВ «На Урок» 4 роки.
Стипендіат грантової програми IT-Generation (2022).

Вікторія Нестеренко

Випускниця 2014 року.

Викладач кафедри українознавства філософського факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна. Голова правління, координатор проектів БО «БФ «Трохи вогню». Захистила дисертацію «Міський простір Харкова: історія забудови та заселення (кінець 18 — початок 20 ст). Викладає історію України та спецкурси зі спеціальності «Урбаністичні студії». Куратор літературного напрямку на Art-picnic Слави Фролової. Створила Центр творчості та науки для сиріт та дітей з малозабезпечених сімей.

Катерина Пустова

Випускниця 2017 року.

Педагог-організатор в Харківській спеціалізованій школі І ступеня № 177 Харківської міської ради Харківської області.

В студентські роки обіймала посаду студентського декану факультету. Брала активну участь у житті кафедри та факультету. В 2014 році брала участь у Програмному Архівознавчому об`їзді, організатором якого є Інститут історії Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.

Юрій Радченко

Випускник 2008 року.

Співзасновник та директор Центру дослідження міжетнічних Східної Європи. Кандидат історичних наук (2012). Захистив кандидатську дисертацію “Нацистський геноцид українських євреїв на території Прифронтової зони (1941-1943)“. У 2008 році закінчив магістратуру з історії отримав Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Працює на посаді доцента Інституту сходознавства та міжнародних відносин “Харківський колегіум”. Був реципієнтом ряду стипендій (зокрема Saul Kagan Claims Conference Fellowship for Advanced Shoah Studies, L. Dennis and Susan R. Shapiro Fellow, Center for Advanced Holocaust Studies, United States Holocaust Memorial Museum, Fellow in Zentrum für Holocaust-Studien, Institut für Zeitgeschichte (Munich, Germany), Yahad In Unum Research Fellow, Yad Hanadiv/Beracha Foundation post-doctoral fellowship, Post-doctoral fellow of The Israeli Inter-University Academic Partnership in Russian and East European Studies, Ben-Gurion University of the Negev). Закінчив монографію “Hilfspolizei, Self-government and the Holocaust in Ukrainian-Russian-Belorussian Borderland: Motivation, Identity, Collective Portrait and Memory”(у процесі видання). У 2019 році отримав International Prize for an outstanding publication «Jews and Illiberal Regimes in Eastern Europe after 1917». Наукові інтереси: історія Голокосту, українсько-єврейські відносини, колаборація у Центральній та Східній Європі в період Другої світової війни, історія праворадикальних рухів у Європі у 1920-1940-х роках. Працює наразі над проектом «Андрій Мельник: історія життя лідера ОУН та пам’ять про нього та його рух».

Ольга Симоненко

Випускниця 2009 року.

З 2010 р. — підприємець у сфері креативних індустрій. В 2012 році заснувала власну компанію, що займається генеалогічними дослідженнями родин з країн Східної Європи. Дослідила близько 100 родоводів.
З 2018 р. займається режисурою документальних фільмів, написанням сценаріїв та режисурою монтажу.

Тетяна Сірик

Випускниця 2019 року

2019-2020 – заступниця декана історичного факультету;
з 2021 р. – старша лаборантка кафедри історії України, співробітниця приймальної комісії.

Володимир Склокін

Випускник 2004 року

Кандидат історичних наук, доцент і в.о. завідувача кафедри нової і новітньої історії України Українського католицького університету (Львів). У 2010 році захистив кандидатську дисертацію «Військові обивателі Слобідської України: інтеграція до імперського суспільства (1765-1798)» (науковий керівник – професор С. А. Наумов). Стажувався в Інституті наук про людину у Відні, Європейському університеті Віадріна (Франкфурт-на-Одері), Центрально-Європейському, Кембриджському та Гарвардському університетах. Досліджує історію України та Російської імперії у довгому XVIII столітті, теорію та історію історіографії, а також публічну історію. Автор монографії «Російська імперія і Слобідська Україна у другій половині XVIII ст.: просвічений абсолютизм, імперська інтеграція, локальне суспільство» (2019) і співредактор (разом з Вадимом Ададуровим) колективної монографії «Імперські ідентичності в українській історії XVIII – першої половини ХІХ ст.» (2020).

Ірина Склокіна

Випускниця 2008 року.

Учасниця кількох колективних міжнародних проектів, присвячених історичній пам’яті та культурній спадщині, в тому числі «Region, Nation and Beyond. An Interdisciplinary and Transcultural Reconceptualization of Ukraine» (дослідження підтеми «Political Death Cult of the Fallen Soldiers in Ukraine in the Past 20 years») та «OpenHeritage (Organizing, Promoting and Enabling Heritage Re-Use Through Inclusion, Technology, Access, Governance and Empowerment)». Стажувалася в Університеті Торонто (Центр європейських, російських і євразійських студій), була стипендіаткою Німецького історичного інституту в Москві та Українсько-німецької комісії істориків. У Центрі міської історії дослідження Ірини Склокіної стосується історичної спадщини, зокрема у фокусі її вивчення — індустріальна та радянська спадщина Харкова та Львова.

Ірина Скубій

Випускниця 2010 року.

Доцент кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Стипендіатка Німецько-української комісії істориків, Канадського інституту українських студій, Наукового товариства імені Шевченка в Америці, стажувалася в Центрі європейських, російських та європейських студій Університету Торонто (стипендія надана Holodomor Research and Education Consortium). Брала участь у міжнародній літній соціальній школі «Кордони в постсоціалістичному просторі: минуле, теперішнє, майбутнє», Східній літній школі Варшавського університету та школі «Пам’ять і право. Правові перспективи  в історичних оцінках». Коло наукових інтересів: соціальна та економічна історія, історія торгівлі і споживання, матеріальна культура радянського суспільства, дитинство і гендер, туризм та історична пам’ять.

Ольга Філатова

Випускниця 2011 року.

З 2011 до 2014 р. навчалася в аспірантурі на кафедрі історії України. У 2014 р. захистила дисертацію «Німецька національна меншина на Слобожанщині (кінець ХVIII – початок ХХІ ст.)» на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук (науковий керівник професор В. В. Калініченко). З 2015 р. працює старшим викладачем кафедри українознавства філософського факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Має більше 10 публікацій у вітчизняних і зарубіжних наукових фахових виданнях. Наукові інтереси: історія України, історія Слобідської України, історія етносоціальних рухів, політична історія

Артем Харченко

Випускник 2008 року.

Доцент кафедри українознавства Національного технічного університету «ХПІ». Стипендіат Фонду Ротшильда, німецької програми DAAD з проектом “A Jewish Community in the Space of Imperial City”, канадського фонду HREC in Ukraine з проектом “Forcible Transfers of Children in the USSR: 1928-1935”. Стажувався в Simon Dubnow Institute (2016, Ляйпциг), Hebrew University (2018, Єрусалим), New Europe College (2018-2019, Бухарест). Учасник програми IVLP в США (2015). Співзасновник громадської організації Центр дослідження міжетнічних відносин Східної Європи. Член Української асоціації юдаїки. Працює над докторською дисертацією «Єврейська громада в просторі імперського міста: традиція-адаптація-модернізація (випадок Харкова, 1859-1914)». Сфера наукових зацікавлень – єврейське населення за межею Смуги осілості в період пізньої Російської імперії; реалізація політики насильницького переміщення дітей через систему сиротинців у радянській Україні, як складова Голодомору.

Олексій Чеботарьов

Випускник бакалаврату 2013 року.

Докторант та науковий співробітник департаменту русистики Санкт-Галленського (Швейцарія). Працює над дисертаційним дослідженням «Трансміграція євреїв Російської імперії у Габсбурзькій Галичині (1870-1914)». Після закінчення Каразінського унівесристету, навчався та стажувався в Українському католицькому, Варшавському, Віденському та Фрібурзькому університетах.
Працює випускним редактором журналу «Euxeinos. Governance and Culture in the Black Sea Region». Співпрацює у проектах Центру міської історії у Львові та Центру дослідження міжетнічних відносин у Харкові. Є учасником низки дослідницьких проектів та мереж науковців, що займаються дослідженням української та єврейської історії, міграції та прикордонь. Серед іншого, є координатором міжнародного проекту «Border Crossing: Jewish Migration from East Europe, 1870–1920”.

Марина Шевчук

Випускниця 2015 року.

Директор музею історії Національної фармацевтичної академії України (м. Харків). Волонтер Чорнобильської історичної майстерні та Центру гендерної культури. Лауреат всеукраїнського конкурсу наукових робіт: «Жінки України у Другій світовій війні: історія, пам’ять, репрезентації», який проводив Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність» (2013 р.). Переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт на здобуття премій імені Ковальських (2015 р., диплом І ступеня).